Životní pojištění nad 60 let?

By | 23 února, 2023

Proč by někdo chtěl nebo potřeboval životní pojištění starší 60 let? Děti vyrostly. Dům je téměř zaplacený. Odchod do důchodu je hned za rohem. Stejně to může být velmi drahé.

Největší skupinou kupujících jsou dnes lidé nad 60 let.

Přestože se před mnoha lety našli zástupci, kteří přesvědčovali lidi, že pokrytí na této úrovni hry nepotřebují, nemusí být nutné investovat. Nic nemůže být dále od pravdy.

Poptávka může být nižší.

Potřeby lidí se mění. U každého je situace jiná. Poptávka může být nižší než před několika lety. Potřeba však není menší a možná stejná, možná ještě větší. Byla tato potřeba odstraněna?

Kdy jste se naposledy podívali na svou situaci zblízka?

Není pohřeb stále nákladem, který je třeba uhradit? Zůstanou v budoucnu ceny pohřbů nezměněny, zvýší se nebo sníží?

Bude i nadále nutné nahradit ušlý příjem v důsledku úmrtí obou manželů? Odkud ty peníze pocházejí? Je příjem stejný, vyšší nebo nižší než byl nyní? Co se stane v budoucnu?

Sociální pojištění

Pokud oba manželé pobírají dávky sociálního zabezpečení a jeden z manželů zemře, pozůstalý z manželů bude i nadále pobírat vyšší dávku po zbytek svého života. Pokud například manželka A dostává 2 500 USD měsíčně a manžel B dostává 2 000 USD měsíčně a manžel A zemře, manžel B dostává 2 500 USD měsíčně a 2 000 USD měsíčně po zbytek svého života.

To zanechá 2 000 $ měsíčního příjmu.

Plánování odchodu do důchodu

Kolik plánujete na důchod? Existuje šance, že přežijete své peníze a vyčerpáte svůj důchod?

Budete moci odejít do důchodu nebo budete muset pracovat více, než jste si mysleli a plánovali?

Jsou pokryty všechny základy nebo existují nějaké potenciální mezery, které je třeba zaplnit nebo alespoň vyřešit?

délka života

Bývaly doby, kdy byla šedesátka považována za poslední fázi života člověka a nepředpokládalo se, že lidé budou žít příliš dlouho. 60 byl považován za starý. Je tomu tak stále nebo se doba změnila? Lidé nežijí dlouho? Dokážete odhadnout, kdy zemřete?

Náklady

Není pochyb o tom, že cena bude za 60 let nebo později vyšší než před lety. Nicméně za předpokladu, že jste v přiměřeně dobrém zdravotním stavu, pravděpodobně existují dostupné dostupné možnosti.

Možná nemáte naspořeno dost peněz na živobytí. Uvažovali jste o jednorázovém pojistném na celý život? Funguje to tak, že se platí jednorázová částka za určitou pojistnou smlouvu. Už nikdy nebudete muset platit další pojistné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *