Výhody používání plánů řízené péče

By | 6 března, 2023

Možná víte, že existují dva typy zdravotního pojištění – plány pojistného zdravotního pojištění a plány řízené péče. Plány úhrad, také běžně známé jako plány úhrad, proplácejí vaše léčebné výlohy až do určitého limitu. V plánu pojistného plnění platí pojistitel procento z celkového pojistného bez ohledu na pojistné. V kompenzačním plánu pojistitel vyplácí určitou částku každý den po určitý počet dní. Vyplacená částka nezávisí na léčebných výdajích, ale částka, kterou zaplatíte, nepřevyšuje vaše výdaje.

Další oblíbené plány zdravotního pojištění jsou plány řízené péče. Plány řízené péče Existují tři typy zásad klasifikovaných jako HMO, POS a PPO. Plány řízené péče jsou populárnější než plány odškodnění, protože svým klientům nabízejí větší flexibilitu a výhody. U těchto typů možností buď platíte měsíční poplatek bez ohledu na to, jak často navštěvujete lékaře, nebo platíte spoluúčast, ale žádný měsíční poplatek. S plány řízené péče získáte možnosti péče. Plán, který si zvolíte, a částka, kterou jste ochotni zaplatit, určují, jak velkou část sítě lékařů a specialistů můžete vidět a stále být v rámci plánu zahrnuti. Některé plány řízené péče nabízejí sponzorské programy ze sítě nemocnic a lékařských služeb. Takový plán můžete často najít u svých zaměstnavatelů.

V tu chvíli si možná myslíte, že integrované plány zdravotní péče jsou pro průměrného člověka lepší, protože jsou nákladově efektivnější, pak byste měli naprostou pravdu. Na druhou stranu, zatímco plány odškodnění vám mohou poskytnout velkou svobodu ve výdajích, budete muset využít poskytovatele zdravotní péče, kterého si pojišťovna vybere. Pokud máte specifické postižení, může se to projevit jako problém. Z dlouhodobého hlediska vám plán řízené péče určitě ušetří peníze, zvláště když nastanou mimořádné události, když jste mimo město. Tyto typy plánů jsou také flexibilnější v politice. Jedna věc, kterou byste měli udělat, je ujistit se, že prozkoumáte všechny možnosti, které máte vy a vaši rodinu k dispozici, než si koupíte jakýkoli typ zdravotního pojištění, a učiníte své konečné rozhodnutí tak, aby vám více potvrdilo život než cokoli jiného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *