Výhody a nevýhody zdravotních plánů v místě služby

By | 26 února, 2023

Plány Point of Service (POS) jsou jednou z mnoha možností zdravotního pojištění, které máte vy a vaši rodinu k dispozici. Plány POS, jedinečný typ zdravotního plánu, lze považovat za hybrid plánů HMO a PPO. Každý z plánů POS má určité funkce, které mohou někteří lidé považovat za užitečné. Níže jsou uvedeny výhody a nevýhody plánu POS ve srovnání s jinými plány.

Výhody POS plánu

  • Neexistuje žádný odpočet. Jednou z nejviditelnějších výhod plánu POS je absence spoluúčasti pro lékaře ve vaší síti. To znamená, že nemusíte sami platit žádné své léčebné výlohy, než vám pojištění začne proplácet. Na druhou stranu PPO mají odpočitatelné položky.
  • Nízké kooperativní poplatky. Plány POS mají nižší spoluúčast než PPO. Když máte léčebné výlohy, zaplatíte pouze malou část spoluúčasti a váš plán POS pokryje zbytek nákladů.
  • Více možností a svoboda volby. Na rozdíl od HMO nabízejí plány POS částečné pokrytí i pro lékaře, kteří nejsou ve vaší síti. To znamená, že pokud nejste spokojeni s možnostmi určitých lékařských ošetření ve vaší síti, můžete navštívit lékaře mimo síť a stále máte určité pokrytí.

Nevýhody POS plánu

  • Musíte si vybrat poskytovatele primární péče (PCP) na základě plánu POS. Tento lékař slouží jako váš primární lékař pro všechny lékařské potřeby. Pokud máte konkrétní zdravotní problém, může vás odkázat na specialisty ve vaší síti. Aby byla návštěva lékaře zahrnuta jako návštěva v síti, musíte projít svým PCP a navštívit specialistu.
  • Pokud navštívíte lékaře mimo síť, vaše pokrytí je omezené. Možná budete muset platit vyšší spoluúčasti a spoluúčasti, než byste platili u lékařů v síti.

Výběr správného plánu zdravotního pojištění

Pokud jste spokojeni s lékaři ve vaší síti a nechcete mít na pokrytí jednoho poskytovatele primární péče, může být pro vás plán POS to pravé. Často váš PCP nebo specialisté, ke kterým vás doporučí, mohou pokrýt všechny běžné lékařské potřeby. Pokud však máte specifické zdravotní potíže, které vyžadují časté návštěvy lékařů mimo síť POS, možná bude lepší najít plán, který tyto lékaře pokryje.

Velký výběr a nezávislost lékařů, nízké doplatky a nulové odpočty pro lékaře v síti činí z POS atraktivní možnost, kterou byste měli zvážit. Pro více informací o plánech zdravotního pojištění POS a dalších možnostech, které máte k dispozici, navštivte zdravotní pojišťovnu Texas Health Insurance Company Option 1 Health zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *