Termínované životní pojištění – nejsnáze pochopitelný typ životního pojištění

By | 26 února, 2023

Dva hlavní typy životního pojištění jsou doživotní a trvalé. Obě pojištění mají vlastní krytí pro vás a vaši rodinu.

Celoživotní pojištění je často označováno jako „čistá pojistná ochrana“, která nezahrnuje žádné prvky peněžní hodnoty v celoživotních smlouvách. Pokrývá určité časové období – obvykle 10, 15, 20 nebo 30 let. Můžete si také zakoupit termínované pojištění, které vás kryje, dokud nedosáhnete stanoveného věku 65 nebo 70 let. Termínované pojistky vyprší ve stanovenou dobu a pokud v daném období zemřete, neplatí se žádná pojistka. Pokud v daném termínu zemřete, vaši příjemci obdrží peníze bez daně.

Některým lidem se nelíbí myšlenka životního pojištění, ale je to důležitý způsob, jak ochránit svou rodinu před potenciální finanční zátěží daně z nemovitosti po smrti.

Životní pojištění si obvykle kupujete, abyste ochránili své blízké před dluhy nebo zajistili krátkodobé závazky. Pokud například vy a váš manžel vlastníte dům a zítra zemřete, bude muset váš manžel nebo manželka platit hypotéku sám. Pokud jste měli pojistku, váš manžel může dostat dost peněz z pojistného na úmrtí, aby splatil hypotéku.

Životní pojistka je nejjednodušší životní pojistka na pochopení. Zjednodušeně řečeno, pojištěnec platí minimální pojistné v tisících dolarech ročně, pololetně, čtvrtletně nebo měsíčně. Pokud během pojistné doby zemře, životní pojišťovna vyplatí oprávněné osobě nominální hodnotu pojistky.

Je velmi dobře, že jste se rozhodli uzavřít životní pojištění. Ale když už jste u toho, měli byste pochopit pár věcí. Existují věci, které můžete udělat, abyste se ujistili, že získáte nejnižší cenu, aniž byste ohrozili své pokrytí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *