Postarejte se o své zaměstnance

By | 16 března, 2023

Jednou z nejčastějších obav lidí s platem na celém světě je finanční zabezpečení. Organizace v Indii začínají přijímat tento globální zájem a nyní investují do úsilí o zdraví a produktivitu. Ve skutečnosti bylo zaměření indických zaměstnavatelů na zdraví a produktivitu nejvyšší v asijsko-pacifickém regionu podle zprávy z průzkumu Stay @ Work z roku 2014 od Towers Watson, globální společnosti poskytující profesionální služby. Podle tohoto průzkumu má 48 % společností působících v Indii strategii ochrany zdraví a bezpečnosti a přibližně 44 % společností plánuje takovou strategii vyvinout.

Skupinové životní pojištění je mocný strategický nástroj, který mají indičtí zaměstnavatelé k dispozici, aby významně ovlivnili emocionální pohodu svých zaměstnanců, a tím měli přímý a pozitivní dopad na jejich obchodní zdraví. .

Co je skupinové životní pojištění?

Skupinové životní pojištění je produkt nabízený veřejnými a soukromými pojišťovnami velkým subjektům. V tomto typu pojistného krytí společnost přebírá primární pojištění a rozšiřuje pojistné výhody na všechny své zaměstnance. Jedná se o levnější variantu pojištění, kterou mohou zaměstnanci využít oproti relativně drahému individuálnímu životnímu pojištění s vyšším pojistným.

Jak zaměstnanci profitují ze skupinového životního pojištění?

  • Náklady na pojistné nejsou založeny na individuálním riziku, tj. pojistné zůstává pro všechny zaměstnance stejné.

  • Skutečnost, že administrativní náklady jsou hrazeny pouze jednou primárním vlastníkem pojistky (zaměstnavatelem), má za následek nižší pojistné na zaměstnance ve srovnání s individuálními životními pojistkami.

  • Pro zaměstnance neexistují žádné překážky vstupu, např. není třeba předkládat lékařské potvrzení zaměstnanců pro využití skupinové pojistky.

  • Většina skupinových pojistek nabízí možnost rozšířit pojistné plnění i na rodinu zaměstnance, a tím zaměstnancům poskytnout větší úlevu v případě budoucí finanční nestability, která může ovlivnit životy jejich rodinných příslušníků.

  • Některé z těchto pojistných krytí kombinují dávky v chudobě s krytím životního pojištění, což může být dobrou budoucí možností spoření.

Takové skupinové životní pojištění je výhodné jak pro zaměstnavatele, tak pro zaměstnance. Zaměstnavatelé se svými finančními potřebami budou pravděpodobně svědky šťastnějších a angažovanějších zaměstnanců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *