Pojištění domácích mazlíčků – je pro vás to pravé?

By | 16 března, 2023

Možnost zdravotního pojištění pro domácí mazlíčky je relativně novým trendem. Možná před deseti lety by se lidé smáli, kdybyste jim řekli, že jste si koupili pojištění domácích mazlíčků, ale dnes je to velký problém. Jako majitel domácího mazlíčka asi víte, jak drahá může být návštěva veterináře. Pokud budete mít štěstí, nebudete muset dělat nic jiného, ​​než zkontrolovat Rustyho a udělat jeho normální kopy. Ale možná měl Rusty nějaké vážnější zdravotní problémy. Genetické a fyzické poruchy mohou být nákladné.

Co poskytuje pojištění domácích mazlíčků?

Není to tak odlišné od zdravotního pojištění lidí. Pojišťovny zvířat obecně nabízejí různé plány. Mají spoluúčasti, prémie, copay, limity a výjimky. Stejně jako u pojištění většiny lidí jsou nabídky velmi variabilní, takže pokud o koupi uvažujete, určitě nakupujte. Pochopte rizika pro Rustyho, zvláště pokud je čistokrevný. Zjistěte, k čemu je geneticky predisponováno, a před nákupem si pečlivě přečtěte zásady.

Jaké jsou výhody pojištění domácích mazlíčků?

Podle US News and World Report Američané V roce 2006 bylo vynaloženo 9,4 miliardy dolarů na zdravotní potřeby domácích mazlíčků a náklady rostou. S rostoucí cenou roste i počet pojistných smluv. Ale stojí to za to? Nákup pojistky pro vašeho nejlepšího přítele má určité výhody.

Nákup pojištění na cokoli s sebou nese určité riziko, jisté však je, že jakékoli zdravotní problémy, kterým Rusty čelí nad rámec jednoduchých preventivních opatření, mohou být nákladné. Jen diagnostika nemoci, například pomocí magnetické rezonance, může stát až 5000 dolarů. Zůstat u takového účtu může být velmi obtížné, nemluvě o nákladech na léčbu nemoci. Mnoho majitelů psů a koček stojí před těžkým rozhodnutím, zda si mohou dovolit ošetřovat svého mazlíčka. S pojištěním nemusíte čelit této drtivé volbě.

Snad největší výhodou vlastnictví pojistky pro domácí mazlíčky je kromě úspory peněz klid. Pokud si myslíte, že si můžete dovolit postarat se o Rustyho, pokud dostane rakovinu nebo ho srazí auto, můžete být kandidátem na pojištění. Může vám to ulehčit vědomí, že si nemusíte vybírat mezi Rustyho životem a bezpečím a penězi v bance.

Jaké jsou nevýhody pojištění domácích mazlíčků?

Největší nevýhodou nákupu pojištění pro Rustyho je to, že vás může stát více, než ušetří. Možná více než jakýkoli jiný typ pojištění je pojištění domácích mazlíčků rizikové. Je velká šance, že ho nikdy nebudete potřebovat nebo ho budete potřebovat jen jednou nebo dvakrát pro menší incidenty. Pojistné pro domácí mazlíčky může stát v průměru 2 000 až 5 000 $ za dobu života zvířete a spoluúčast může být až 100 $ za událost. Pokud si chcete koupit pojistku, musíte souhlasit s tím, že tyto peníze mohou být částečnou ztrátou. Zejména pro smíšené psy představuje pojištění mazlíčků často ztrátu majitele, protože bývají zdravější než čistokrevná.

Existují cenově výhodnější možnosti?

Informujte se u svého zaměstnavatele. Ačkoli je to neobvyklé, více společností nabízí pojištění domácích zvířat jako součást svého balíčku výhod. Můžete také zvážit vytvoření spořícího účtu pouze pro Rustyho. Bude to vaše nouzová úspora na případné zdravotní problémy, které mohou nastat. Pokud se ocitnete ve špatné situaci, některé banky mohou nabídnout nouzové financování pro domácí mazlíčky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *