Mohou uživatelé drog získat životní pojištění?

By | 16 března, 2023

Užívání drog v Kanadě je na denním pořádku v závislosti na tom, co definujete jako „droga“. Podle studie CBC má 11 procent kanadské populace „problém s drogami nebo alkoholem“, ale to nezahrnuje lidi, kteří drogy užívají rekreačně bez „problému“. Toto číslo, zvláště když započítáte alkohol a konopí, je extrémně vysoké, a pokud započítáte pouze lidi s nelegálními závislostmi, jako je crack, kokain a heroin, číslo je mnohem, mnohem nižší.

Obecně je způsob, jakým pojišťovny přistupují k případům drog, založen na dvou hlavních otázkách: užívá potenciální klient léky na předpis správnými kanály, nebo užívá léky mimo tyto kanály, a je tedy statisticky vystaven určitým závazkům.

V prvním případě jsou tyto otázky zahrnuty do prověrek a lékařských dotazníků poskytovaných pojišťovnami před vydáním nebo vydáním pojistky. Některé léky mají přirozeně vliv na délku života a budoucí kvalitu života člověka a jiné mají určitá zdravotní rizika, i když je předepíše lékař. V těchto případech bude pojišťovna při uzavírání pojistky brát v úvahu zdravotní stavy, které léky léčí, a účinky samotných léků, ale pojistky mohou obvykle vydávat hlavní poskytovatelé zdravotního pojištění.

Pro ty, kteří užívají nelegální drogy, jsou možnosti obecně velmi obtížné. Pojišťovny obvykle váhají s nabídkou pojistek a mnoho kuřáků se dokonce bojí nabízet levné možnosti.

Naštěstí stále existují určité možnosti pro uživatele drog, zejména pro ty, kteří užívají nelegální drogy. Pamatujte si, že mnoho pojistných smluv se nevztahuje na problémy způsobené nelegálním užíváním drog a nesdělení takových informací na požádání může představovat pojistný podvod, což je zločin, za který hrozí přísné tresty a vězení.

Obecně platí, že uživatelé nelegálních drog mají pouze jednu možnost, pokud jde o možnosti životního pojištění: jednoduché životní pojistky, které nevyžadují lékařské dotazníky. To se mění, protože stále více poskytovatelů pojištění nabízí produkty navržené speciálně pro „těžce pojistitelný“ trh. Jednodušší pojistné plány vyžadují pouze jednoduché lékařské otázky, které nezahrnují otázky týkající se užívání drog.

Jakékoli smlouvy o zdravotním životním pojištění se u jednotlivých přepravců značně liší, takže před kontaktováním těchto plánů stojí za to provést průzkum, abyste porovnali potenciální sazby a pokrytí. Před odesláním neformální žádosti můžete požádat svého pojišťovacího makléře, aby provedl neformální předběžné prověření. Neformální předběžné dotazy jsou nezávazné a mohou vám poskytnout představu o tom, zda bude vaše žádost přijata jako standardní, zamítnutá nebo klasifikovaná. Mějte na paměti, že poskytovatelé pojištění mohou nabízet plány s jednodenní nebo dvouletou čekací dobou, v závislosti na vaší situaci.

Pokud jste užili nebo užíváte nelegální drogy a hledáte životní pojištění, je důležité probrat své možnosti s pojišťovacím makléřem s ohledem na vaše potřeby. Správný tým za vámi, správná politika se dá najít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *