Kupujete nový plán zdravotního nebo zubního pojištění?

By | 1 března, 2023

Pokud jste často samostatně výdělečně činní nebo pracujete pro zaměstnavatele, který nenabízí žádné pojistné plnění, budete si muset koupit zdravotní a zubní pojistky sami nebo prostřednictvím pojišťovacího agenta. Někomu se to může zdát zdrcující, ale k lepšímu pochopení struktury pojistných plánů to vyžaduje jen nějaký výzkum.

Při čtení zdravotní pojistky narazíte na konkrétní podmínky pojištění. Tyto podmínky vám říkají, za co jste odpovědní a co zaplatí pojišťovna.

Copay – Jedná se o dohodu o sdílení nákladů, kdy pojištěný zaplatí předem stanovenou částku a pojišťovna doplatí zbytek. Máte například účet 50 USD za návštěvu lékaře, kde je cena 80 USD. Platí 50 dolarů a pojištění je 30 dolarů.

Spoluúčast – jedná se o to, co je pojištěný povinen zaplatit před zahájením výplaty pojištění. Čím vyšší spoluúčast, tím nižší měsíční náklady.

Spolupojištění – Toto je další dohoda o sdílení nákladů, ale v tomto platíte určité procento a pojišťovna platí další procento. Příklad: Vaše návštěva kanceláře stojí 80 USD a vy jste odpovědní za 30 %, což je 24 USD, takže pojistitel zaplatí 70 %, což je v tomto případě 56 USD.

Čekací doba – Toto je způsob, jak mohou pojišťovny snížit náklady a vyhnout se placení za již existující podmínky. Čekací doby se liší, ale na pozdější kryté služby můžete zaznamenat čekací dobu 1 až 12 měsíců.

Zubní pojišťovny nabízejí mnoho plánů, ale většina spadá do kategorie spořícího plánu, síťového plánu nebo fixních výhod. Každý plán pokrývá preventivní, základní a základní služby. Tři základní typy plánů se velmi liší, takže spotřebitelé by se měli dozvědět, co znamenají.

Plán Dentální spoření je levnější a nabízí pouze slevy v síti. Většina nabízí slevy 20 % až 65 % v závislosti na zvoleném přepravci. Někteří lidé si myslí, že tyto plány jsou bezcenné a neposkytují mnoho výhod, ale pro lidi, kteří potřebují pouze úklid, málo základních služeb a žádné velké služby. Další věc, kterou je třeba zvážit, je, že plány v rámci sítě a plány s pevnými výhodami mají vyšší roční výhody. Tento plán ne, takže může být přidán plán sítě.

Síťový plán má copay a odpočty. Nabízí dodatečné pokrytí s důrazem na preventivní služby a stává se dražší variantou. Tento plán obvykle platí 100 % vašich preventivních služeb plus procenta základního a pojistného. Některé budou mít na tyto služby čekací dobu a některé nebudou pokrývat hlavní služby vůbec. Budete se muset rozhodnout, zda vám hrozí, že budete potřebovat hlavní služby, nebo zda můžete plán doplnit plánem spoření.

Plán definovaných požitků platí předem stanovenou částku za kryté služby. Pokud si vaše rodina nemůže dovolit síťový plán, je to vaše další nejlepší volba. To nemá žádné odpočty, ale musíte zaplatit rozdíl mezi běžnými dávkami a poplatky za zubní lékařství. Nejlepší je, že tam nejsou žádné sítě, takže si můžete vybrat zubaře, kterého chcete. Můžete být lepším spotřebitelem, protože se můžete zeptat zubaře, jaké jsou jeho sazby, abyste maximalizovali své fixní výhody. Tento plán lze doplnit plánem zubního spoření, protože peníze jdou k vám, nikoli k zubaři.

Při pohledu na smlouvu, která má více než 30 stran, je velmi obtížné porozumět konkrétním podmínkám pojištění. Spotřebitelé by si měli udělat průzkum, ale doporučuji promluvit si s odborníkem. Licencovaný pojišťovací agent je vyškolený a rozumí specifikům smluv. Jsou lépe připraveni vysvětlit maličkosti, které jste možná přehlédli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *