Kdo by měl mít životní pojištění a proč?

By | 24 února, 2023

Každý, kdo potřebuje nebo chce okamžitou nezdaněnou hotovost, by měl mít životní pojištění. Vytváří nebo chrání majetek.

Znamená to, že když si někdo koupí životní pojistku, automaticky získá nezdanitelné peníze?

Je to možné, ale nemožné.

Pokud si osoba koupí skutečnou životní pojistku, což znamená, že je zaplaceno první pojistné a pojistka je vystavena nebo kryta prozatímní smlouvou nabízenou většinou společností, zemře nečekaně ve stejný den a není zapojen žádný podvod ani podezření na podvod. , příjemce má/má nárok na okamžitou nezdanitelnou dávku pro případ smrti. K podání žádosti o pohřebné je vyžadován ověřený úmrtní list.

Zvláštní podmínky

Pokud se jedná o pojistku v případě úmrtí následkem úrazu a pojištěný zemře na cokoli jiného než na nehodu, jako je náhlý srdeční infarkt nebo aneuryzma mozku, nevyplácí se žádné pojistné plnění. Pokud však dojde k úmrtí v důsledku nehody, bude vyplacena dávka v případě úmrtí.

Běžněji

Málokdy se stane, že člověk zemře hned po sjednání životní pojistky, i když bohužel existují lidé, kteří věří, že koupí pojistky smrt zaklepe. Každý má právo na názor nebo přesvědčení.

Pokud si koupíte trvalou životní pojistku, pokud si nekoupíte pojistku Single Premium Whole Life (SPWL), může chvíli trvat, než bude peněžní hodnota dosažitelná. Není to magie. Kolik je v pojistce uloženo, závisí na typu pojistky. Jakoukoli peněžní hodnotu lze získat kdykoli i během života.

výhody

Mělo by být jasné, proč by většina lidí měla mít životní pojištění pro případ smrti. Pravdou je, že je mnoho lidí, kteří věří, že to nepotřebují ani nechtějí. Buď si nevšimnou potřeby, nebo ji nechtějí přijmout. Ještě horší jsou tací, kteří potřebu rozpoznají, přijmou ji, ale nic s tím nedělají. Je to jedna z věcí, které plánujete jednoho dne dosáhnout, ale jeden den nikdy nepřijde. Pak dojde k náhlé smrti a k ​​obrovské finanční zátěži. Buď to, nebo je smrt blízko, ale nemůžete ji dostat, protože si to nezasloužíte.

Je lepší brát sbírku na zaplacení výdajů.

Když někdo zemře, je třeba se postarat o mnoho věcí. Často se chytí jen málo nebo vůbec. Kdo v tu chvíli může říct: „Opravdu nepotřebuji tento pohřební list“?

Co když má někdo hodně peněz?

Možná, že potřeba není v tomto případě tak velká, ale pokud tato osoba neprovede pečlivé plánování nemovitostí, bude se muset vypořádat s daněmi z nemovitostí. Životní pojištění lze použít k placení daní z nemovitosti a/nebo k ochraně majetku před likvidací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *