Jak vybrat ten správný pojistný plán

By | 16 března, 2023

Všichni potřebujeme někdy v životě pojištění. Výběr nejlepšího pojistného plánu, který vyhovuje vašim požadavkům, je důležitým rozhodnutím nejen pro vás, ale i pro vaši rodinu a může být komplikovaný. Životní pojištění, zdravotní pojištění, pojištění motorových vozidel, úrazové pojištění, penzijní připojištění, cestovní pojištění, pojištění domácnosti atd. S více než 30 pojišťovnami, které nabízejí více než 300 produktů, není dnešním úkolem zákazníků koupit si pojistku, ale koupit právo. Politika, která vyhovuje jejich potřebám.

Pojišťovnictví je však považováno za složité téma a mnozí nemají čas ani chuť pochopit podstatu pravidel. Potřeba této hodiny je tedy jednoduché vysvětlení podmínek bez žargonu a průvodce krok za krokem pro zákazníky, aby si vybrali tu správnou politiku.

Pokud se chystáte uzavřít jakékoli pojištění, postupujte takto:

1) Ujistěte se o svých požadavcích – ne všechny zásady jsou stejné. Například životní pojištění zahrnuje penzijní plány, dětské plány, termínované pojištění, kapitálové plány a ULIP. Je tedy důležité vybrat si plán, který vyhovuje vašim požadavkům. Pokud hledáte čisté plány ochrany, plán Word je pro vás.

Ale pokud je vaším cílem mít kombinaci spoření s ochranou, vaší možností jsou dětské plány, penzijní plány nebo ULIP. Zde váš cíl určí, jaký typ krytu byste si měli vybrat. Například, pokud je vaším cílem spořit na budoucnost dítěte, dětský plán by byl v pořádku, ale pokud si chcete spořit na důchod, nejlepší možností je anuitní plán.

2) Spočítejte si pokrytí, které potřebujete – Při určování požadovaného pokrytí vstupuje do hry mnoho faktorů. Například při určování výše krytí ve zdravotním pojištění se bere v úvahu váš věk, anamnéza, město bydliště, životní styl atd. Na druhou stranu faktory, jako jsou vaše příjmy, závazky, počet vyživovaných rodinných příslušníků atd. pomáhají při stanovení výše krytí v životním pojištění. Takže 30letý člověk s půjčkou na bydlení a 2 školou povinnými dětmi by si měl vzít vyšší krytí, 45letý člověk bez dluhu, jehož děti začaly pracovat, si může zvolit nižší krytí.

3) Porovnání plánů – Porovnání plánů není jen o porovnání ceny. Nejlevnější není vždy nejlepší. Měli byste porovnat funkce, výhody, výjimky a vybrat si plán, který vyhovuje vašim potřebám. Například při výběru zdravotního plánu pro své rodiče byste měli zvolit plán s minimální čekací dobou, protože starší rodiče mají tendenci být hospitalizováni kdykoli. Kromě toho, srovnání pojištění motorových vozidel pokaždé, mohou být velmi užitečné plány při obnově, můžete získat slevu a získat více dalších řidičů.

4) Přečtěte si podmínky zásad, pochopte je a seznamte se s nimi – Po vynulování zásad, které si chcete přečíst, se seznamte se všemi podmínkami. To je důležité, abyste se vyhnuli pozdějšímu šoku a bolestem srdce. Například ve zdravotním pojištění potřebujete vědět, jaké jsou limity pronájmu pokojů, délka pobytu, výluky, procedury denní péče, síť nemocnic atd. Trvalé vyloučení atd. Například smrt nebo hospitalizace v důsledku účasti na dobrodružných sportech nebo válce není kryta mnoha zdravotními a životními pojistkami.

5) Vyhledejte odbornou radu – Pokud jste uvízli v jakékoli politice, musíte jednoduše vyhledat odbornou pomoc. Pokud zásadám nerozumíte nebo si nejste jisti, který plán je nejlepší, promluvte si se specialistou, který může analyzovat vaše potřeby a navrhnout nejlepší možnost.

Jen si dejte pozor na tyto malé detaily, budete z toho dlouhodobě těžit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *