Jak si vybíráte svého pojišťovacího poradce?

By | 19 března, 2023

Měli byste si vybrat životní pojištění. Pokud to vaše finance dovolí, měli byste si sjednat zdravotní pojištění a také pojištění domácnosti. Tímto způsobem se můžete zachránit před jakoukoli náhlou finanční krizí. Pokud však jde o pojišťovacího poradce, potřebujete toho nejlepšího člověka. V tomto článku vás provedeme pěti kroky k najmutí nejlepšího konzultanta LIC v Dillí.

1. Vždy si vybírejte certifikovaného poradce

Váš pojišťovací poradce by měl mít platný certifikát od Úřadu pro regulaci a rozvoj pojišťovnictví (IRDA). To zajistí, že on / ona nebude podvádět nebo podvádět vás. Pokyny stanovené touto agenturou navíc zajišťují, že jste chráněni na všech frontách. Pokud člověk nemá certifikaci IRDA, nemá ze zákona právo radit lidem s pojištěním. Mohlo by to skončit ve vězení. Před výběrem agenta se tedy ujistěte, že má všechny potřebné certifikáty.

2. Mělo by to projít investičními řešeními

Musíte pochopit, že pojišťovací agenti jsou více než prodejci. Měli by správně rozumět finančnímu plánování. Měli by být vybaveni všemi nezbytnými informacemi o finančním světě, a to jak v tuzemsku, tak v zahraničí. Váš poradce LIC by měl především správně rozumět vaší rodinné a finanční situaci. Tak vám může doporučit to nejlepší pojištění. Doporučuje se, abyste si s poradcem nejprve vytvořili dobré přátelství a teprve poté mu umožnili vstoupit do vaší finanční sféry.

3. Musí dokonale rozumět produktu, který chce prodat.

Pojišťovací poradce by se měl seznámit se všemi pojistkami, které společnost prodává. Měli byste si s ním sednout a vést dlouhou diskusi o výhodách a nevýhodách různých politik. Měli byste pochopit, že každá pojišťovna prodává více pojistných smluv. Ne všechny zásady jsou určeny vám. Po pochopení vaší rodiny a financí by vám měl váš pojišťovací poradce doporučit tu nejlepší pojistku.

4. Sleduje to?

Po zakoupení pojistky, pokud na vás zapomene, je levný pojišťovací poradce. Tohle odpovědný poradce nedělá. I po zakoupení pojistky můžete mít mnoho otázek na zodpovězení. Měl by být informován o pojistném za produkt a všech důležitých podrobnostech, aby bylo vaše pojištění co nejlepší.

5. Mělo by vám to pomoci při vyřizování vašeho nároku

Poradce hraje velmi důležitou roli při podání žádosti. Jediným kontaktem mezi poskytovatelem pojištění a pojistníkem je osoba. Musí rozumět všem formalitám, které musí být splněny pro úspěšnou reklamaci. Pokud bude vaše reklamace zamítnuta, nemá smysl volit tuto pojistku. Dobrý pojišťovací poradce bude stát po vašem boku, když to budete nejvíce potřebovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *