Jak se liší havarijní pojištění motocyklu od pojištění automobilu v Pensylvánii?

By | 14 března, 2023

V Pensylvánii je třeba při nákupu pojištění motocyklu zvážit jiné věci než při nákupu standardního krytí na auto. Hlavním rozdílem je, že zákony Pensylvánie pro pojištění automobilů vyžadují pokrytí zdravotních dávek v minimální výši 5 000 USD, což se nazývá krytí „bez chyby“ nebo PIP.

U pojištění motocyklů však zákony Pennsylvánie nevyžadují zdravotní pojištění. Ve skutečnosti mnoho pojistitelů motocyklů nenabízí zdravotní pojištění v Pensylvánii.

Dalším velkým rozdílem je, že u pojištění motocyklu v PA neexistuje žádný „omezený delikt“. V PA si musíte vybrat vlastní pojištění, omezené nebo plné krytí deliktů. Úplný delikt je dražší, ale chrání vaše práva podat žalobu na zranění/bolest a utrpení (plný delikt nemá požadavek na „vážnou újmu“). Pokrytí motocyklu v PA je v zásadě plně pokryto všechny nároky.

Dalším velkým rozdílem v PA je to, že podle zákona o finanční odpovědnosti za motorová vozidla v Pensylvánii je pro zdravotní pojišťovnu obtížné „nahradit“ nebo zadržet, aby zaplatila vyrovnání nebo náhradu za autonehodu. Plán zdravotního pojištění by měl být specifického typu. U pojistných událostí na motocyklu však vaše zdravotní pojištění nepodléhá stejným omezením a má větší šanci na zotavení z pojistné události. To může být důvod, proč byste měli zvážit získání zdravotního pojištění při nákupu pojištění motocyklu v PA.

Dalším rozdílem je, že pokud se zraníte v autě, můžete „naskládat“ nebo kombinovat jakékoli jiné samostatné pojištění domácnosti. Například váš bratr žije s vámi a má samostatnou pojistku – v rámci jeho pojistky můžete získat další krytí pro případ dopravní nehody. Když se v Pensylvánii stanete nehodou na motorce, pojištění auta kteréhokoli majitele domu bude mít výluku – tedy žádné krytí – pokud byl motocykl cestujícím. V takovém případě tedy nemůžete kombinovat pojištění motocyklu s rodinnými automobily.

Zvaž toto:

Pokud nemáte žádné zdravotní pojištění, měli byste hledat politiku, která poskytuje pojištění motocyklu a lékařské krytí. Protože pokud na motorce nemáte žádné zdravotní pojištění, pokryje to vaše zdravotní pojištění.

Máte-li dotazy, měli byste si nechat svým agentem vysvětlit pokrytí.

Měli byste si také zajistit pojištění proti škodě na majetku motocyklu. Uschovejte si všechny účtenky za zakázkové díly nebo příslušenství. Pokud máte na motocyklu škodu na majetku, budete potřebovat účtenky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *