Hledání ztracené životní pojistky – co můžete dělat?

By | 15 března, 2023

Víte, co dělat, abyste získali ztracenou životní pojistku? Možná o tom moc nepřemýšlíte, ale pro mnoho lidí je to na denním pořádku. Ztratili jste někoho blízkého a víte, že máte uzavřenou životní pojistku, ale nemůžete je najít. Nevědí, kdo je životní pojišťovna, která smlouvu sepsala.

To se stává často. Ve skutečnosti čtvrtina všech dávek pro případ smrti v rámci životního pojištění není nikdy nárokována. To je úžasný. Pojistky byly vypláceny v průběhu let na ochranu rodiny pojištěného, ​​když zemřeli, a nyní nikdo neví, kde je chybějící životní pojistka.

Podle federálního zákona jdou všechny dávky při úmrtí do svěřenského fondu, dokud není vznesena žádost. Vezměte si, že loni do fondu přiteklo téměř 23 miliard dolarů a nárokována byla pouze 1 miliarda dolarů.

Co můžete dělat, když zjistíte, že životní pojištění chybí?

1. Pokud máte přístup k jejich osobním záznamům, podívejte se na staré bankovní výpisy nebo zrušené šeky, zda zaplatili pojišťovnám.

2. Měli osobního právníka nebo účetního, který věděl o nějakých předchozích zásadách?

3. Promluvte si s předchozím zaměstnavatelem o jakémkoli skupinovém životním pojištění.

4. Kontaktujte Lékařskou informační kancelář. Vedou evidenci všech zdravotních záznamů požadovaných pojišťovnami za posledních 7 let. Pokud tedy přijmete zásady během tohoto období, možná o tom MIB bude vědět. Více informací o nich najdete na internetu.

5. Podívejte se na poštu, která bude i nadále odesílána po smrti dané osoby. Pokud se stále jedná o prémiové zásady, uvidíte prémiové reklamy.

6. Zkontrolujte si svá přiznání k dani z příjmu a zjistěte, zda byly dividendy z úroků uplatněny na jakoukoli životní pojistku.

Neexistuje žádná lhůta pro uplatnění výhod z jakéhokoli chybějícího životního pojištění, jehož jste oprávněnou osobou. Mohlo by to být o 25 let později a společnost stále vyplácí své příjmy.

Najít ztracenou životní pojistku nemusí být nejjednodušší, ale s trpělivostí a trochou pátrání byste ji měli být schopni vystopovat během chvilky.

Všechna práva vyhrazena po celém světě. Práva na dotisk: Tento článek můžete přetisknout, pokud ponecháte všechny odkazy aktivní a článek žádným způsobem neupravíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *