Historie životního pojištění

By | 4 března, 2023

Historii životního pojištění není příliš těžké porozumět. Životní pojištění je dnes smlouvou mezi jednotlivcem a pojišťovnou, která stanoví, že společnost zaplatí oprávněné osobě pojistníka, pokud pojištěný zemře. Odkud se ale pojištění smrti bere? Kdo byli první, kdo tuto myšlenku realizoval? Co děláte, když jsou dnes sazby od životních pojišťoven vysoké? Kdy začalo skutečné odvětví životního pojištění? To všechno jsou docela zajímavé otázky a faktem je, že na některé z nich nelze ve velké míře odpovědět; Dnes však víme hodně o historii této úžasné věci, která pokrývá lidi z celého světa.

Prvních pár příznaků v historii životního pojištění

Jak víme, historici pátrali po skutečných počátcích životního pojištění, ale nejprve zkoumali kojenecká stádia, která vyvrcholila skutečným vyplácením dávky v případě smrti. Ve starověké Číně podle Financial Super Network námořníci bránili pirátům v krádeži nákladu jiných lodí přepravou jejich nákladu, takže pokud by jeden pirát ukradl lodní náklad, celý náklad by se neztratil. O něco později babylonští kupci poskytovali půjčky, které měly být splaceny po bezpečném příchodu obsahu obchodu.

Co to má společného s životním pojištěním? Obě civilizace jim bránily ve ztrátě všeho. Dělali malé dětské krůčky, které by pomohly z dlouhodobého hlediska. Ale jak známe životní pojištění; Začalo to v Římě. Lidé této vysoce vyspělé civilizace se rozhodli založit to, čemu říkají „pohřební klub“. Tyto kluby jsou určeny k jedinému účelu pro případ nečekaného úmrtí člena klubu. Všichni budou ochotni zaplatit náklady na pohřeb a pomoci pozůstalé rodině nějakými penězi. Koncept životního pojištění, jak jej znáte, skončil dramaticky v roce 450 našeho letopočtu, kdy padla Římská říše a praktiky byly na dlouhou dobu opuštěny. Je důležité zdůraznit, že mnoho historiků se shoduje na tom, že ve stejné době jako Řím založila Indická říše a její občané „pohřební kluby“, které měly platit za pohřby a pomáhat lidem. Podle Financial Super Network toto vodítko odkazuje na „Jogakshema Indian Corporate Headquartered Life Insurance Company Name“ Vedas.

Británie a historie životního pojištění

Moderní životní pojištění však začalo až poté, co se Britové rozhodli to zkusit. Životní pojištění se provozovalo na celém evropském kontinentu kromě Anglie a byli to Britové, kdo založili slavné životní pojišťovny známé dnes v evropských zemích. V polovině 17. století se v ulicích Londýna v Anglii sešla skupina lidí v Lloyd’s Coffee House a rozhodla se přijít s myšlenkou životního pojištění. Bar byl oblíbeným místem obchodníků, majitelů lodí a obchodníků, protože věděli, že většina lidí má peníze, takže by to bylo dobré místo pro diskusi o životním pojištění.

Historie životního pojištění ve Spojených státech

Britové, kteří znali základy životního pojištění a věci, které by mohly pomoci lidem, jako je odvětví životního pojištění, se rozhodli to zkusit ve Spojených státech amerických. Po diskuzi o tom, jak přijít s první životní pojišťovnou, se rozhodli založit ji na tehdy populárním britském modelu. První životní pojišťovna v Americe byla založena v Charlestonu v Jižní Karolíně v roce 1735 v jižních koloniích.

Asi o 20 let později všechny kolonie viděly, že to byl dobrý nápad, a presbyteriánský synod ve Filadelfii se rozhodl sponzorovat první společnost životního pojištění ve Spojených státech, která v roce 1761 sepsala první pojistku. V té době se proti ní postavilo mnoho náboženských skupin, protože předznamenala vlastní smrt a náboženské nadšení, které v té době existovalo v severoamerických koloniích; Ukázalo se, že je velmi náročné se vším začít.

Skutečné odvětví životního pojištění, jak ho známe, začalo ve 40. letech 19. století, protože tyto náboženské skupiny zůstaly klidné a nezasahovaly do vládních záležitostí. Dalším velkým důvodem, proč přišly životní pojišťovny, byly požáry v New Yorku a Chicagu, které v těchto dvou městech zabily celé životy. Poté začalo přicházet více a více životních pojišťoven a v roce 1900 se obchod skutečně rozmohl. Lidé chtěli být chráněni, když náhodou zemřeli.

V roce 1900 byla doba rozmachu pro odvětví životního pojištění. Vedly se dvě války a mnoho lidí se rozhodlo pojistit se, aby vytvořili spolehlivý zdroj peněz pro své rodiny. Mnoho lidí si prý po útoku na zemi sjednává životní pojistky. Nikdo tomu nemůže konkurovat, protože po Pearl Harboru mnoho lidí zpanikařilo a bálo se o své životy a rozhodlo se otevřít politiku. Je tomu tak i na přelomu tohoto století, kdy došlo k útoku na Světové obchodní centrum. Lidé se rozhodnou, že nemít ochranu se nevyplatí a že malá prémie každý měsíc je lepší, než nechat své rodiny s ekonomickou zátěží.

Životní pojištění dnes

Jak je vidět, životní pojištění se od svého vzniku v Římě a Indii hodně posunulo. Vznikly velké korporace s velkým globálním vlivem a mocí. Vznikly společnosti, které mají velký význam v ekonomickém i politickém světě. Jak je nyní vidět, trh zažívá boom a mnoho životních pojišťoven ožívá. Kdo ví, co se stane v budoucnu, ale zatím by měl být zákazník spokojen se svým výběrem a tisíci společností!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *