Faktory, které ovlivňují pojistné na zdravotní pojištění

By | 3 března, 2023

Zdravotní pojištění je obecně navrženo tak, aby chránilo zdraví člověka poskytováním finanční podpory na léčebné výlohy, od běžných prohlídek až po velké operace nebo pobyty v nemocnici. Lidé si kupují pojištění, aby snížili pravděpodobnost, že za tuto péči zaplatí vyšší kapesné, ale na oplátku zdravotní pojišťovny posuzují jejich pravděpodobnost pokrytí člověka.

Při výpočtu rizika krytí této osoby pojišťovny sledují nashromážděná data, aby se rozhodly, zda krytí poskytnout či ne a za jakou cenu. Pokud pojišťovna poskytuje krytí, existují některé zřejmé faktory, které společnosti berou v úvahu při určování nákladů na pojistné, které obecně zahrnují fyzické, zdravotní, životní styl a osobní rizikové faktory.

Fyzické a zdravotní rizikové faktory, které mohou hrát roli ve zdravotním pokrytí, zahrnují:

  • Tělesná hmotnost
  • Užívání tabáku
  • Rod
  • Stáří
  • Preexistující zdravotní stavy
  • Rodinná historie

Obecně platí, že lidé s vyšším indexem tělesné hmotnosti budou muset nést vyšší pojistné než lidé v normálním rozmezí. Nadváha může způsobit onemocnění, jako je cukrovka, spánková apnoe a problémy se srdcem a klouby. Pojišťovny mohou osobě účtovat více za zdravotní pojištění kvůli zvýšenému riziku nemocí a zdravotních problémů.

Nemalou roli hraje i konkrétní pohlaví a věk klienta. Ženy často platí vyšší účty za lékařskou péči než muži, protože mají obvykle více důvodů navštěvovat lékaře častěji, berou více léků na předpis a mají větší pravděpodobnost, že budou mít některá chronická onemocnění. Mladší jedinci mívají nižší pojistné, protože nemusejí pravidelně navštěvovat lékaře, mají méně diagnostikovaných onemocnění a méně často mají zdravotní problémy.

Preexistující zdravotní stav a rodinná anamnéza mohou také hrát roli v nákladech na pojistné na zdravotní pojištění. Když se pojišťovna podívá na již existující stav na něčí rizikové faktory, ví, že to pro ně může být drahé. Pojišťovna nemusí daný stav uhradit, ale protože jednotlivec může čelit dalším problémům souvisejícím s tímto stavem, může pojišťovna zvýšit náklady na pojistné. Lidé s rodinnou anamnézou rakoviny nebo jiných dědičných onemocnění mohou mít vyšší pojistné.

Dalšími běžnými faktory, které ovlivňují náklady na pojištění, jsou faktory životního stylu. To, čím se zákazník živí, může ovlivnit pokrytí. Pokud například pracujete v továrně nebo laboratoři, kde jste vystaveni nebezpečným chemikáliím nebo je vysoké riziko úrazu, vaše zdravotní pojištění bude dražší, než když vaše kancelářská práce představuje nějaké riziko pro vaše zdraví.

Pojišťovny berou v úvahu statistiky zdravotních trendů v určitých oblastech, což znamená, že vaše náklady na pokrytí může ovlivnit to, kde žijete. Pokud vaše data ukazují, že lidé jsou zdravější než lidé ve vašem okolí, vaše zdravotní pojištění může být levnější, pokud žijete v oblasti s vyššími zdravotními riziky.

Pokud si kupujete zdravotní pojištění poprvé a dosud jste pojištění neměli, vaše sazby mohou být vyšší. Výzkum ukazuje, že manželé žijí déle a jsou zdravější než svobodní, a proto manželské páry vidí nižší pojistné.

Souhrn:

Toto jsou některé obecné podmínky, které mohou ovlivnit vaše pojistné na zdravotní pojištění. Když sedíte s místním nezávislým agentem zdravotního pojištění, měli byste se zeptat na tyto faktory a na to, jak mohou ovlivnit různé možnosti krytí. Zdravotní pojištění HDFC ERGO zajišťuje, že nabízí mnoho výhod za dostupnou cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *