Co kdyby zdravotní pojištění bylo jako pojištění auta?

By | 2 března, 2023

Představte si své tělo jako auto s nohama, prostor pro chodce. Vaše nohy jsou vaše kola, vaše jídlo je váš benzín, vaše kostra je váš podvozek, vaše oči jsou vaše světlomety. Vaše tělo je v podstatě špičkový stroj.

Každý stroj potřebuje údržbu. Lidé očekávají, že něco zaplatí, aby udrželi auta a další high-tech stroje v provozuschopném stavu. Řidiči platí palivo, pneumatiky, výměnu oleje. Je to prostě fakt ze života. Proč si věci pokazit tím, že půjdete do pojištění? Rozhodně nejrychlejší – a nejlevnější – vynechat pojištění z rovnice.

Tak by to mělo být se zdravotním pojištěním. Za maličkosti, návštěvy lékaře, recepty, brýle atd. – možná tisíc dolarů ročně. U velkých položek vstupenek platí vaše pojištění.

Pojištění je pro věci, které nemůžete ovlivnit, jako jsou nehody nebo vážné infekce. Nebo možná chcete koupit záruku na „díly a práci“, pokud se něco pokazí s motorem (srdcem) nebo potřebujete novou převodovku (výměna kyčle).

Tento model je podobný plánu pojištění s vysokou spoluúčastí, který si kupuje mnoho osob samostatně výdělečně činných. Všechny léčebné výlohy si do určité míry hradí pacient. Pojištění zaplatí více, než je předem stanovený limit. Existují plány s vysokou spoluúčastí začínající na spoluúčasti 1 000 USD, přičemž vyšší úrovně jsou k dispozici za nižší pojistné. Odpočet ve výši 5 000 USD je možností pro mnoho osob samostatně výdělečně činných.

Tyto plány stojí mnohem méně než tradiční pojištění. Rozdíl pojistného lze uložit na zdravotní spořicí účet pro pokrytí nižších vstupenek. Doufejme, že se vaše úspory časem sčítají, což vám umožní vybrat si vyšší spoluúčast (a levnější) plán.

Nedává to smysl? Za prvních 1 000 až 5 000 USD (v závislosti na zvoleném plánu) utrácíte své vlastní peníze, což vám dává obrovskou motivaci spořit. Je lepší starat se o sebe, než se spoléhat na někoho jiného, ​​že to udělá. Pokud dostanete zápal plic nebo potřebujete odstranit žlučník, zasáhne vaše pojištění.

Přirozeně chcete zůstat zdraví a zůstat mimo nemocnici. To je silný podnět k tomu, abyste se o sebe postarali. Navíc si zachováte nejvyšší úroveň nezávislosti, ale přesto budete mít bezpečnostní síť pro případ nouze.

Pobídka k omezení kapesných nákladů je něco, co chybí ve vládou sponzorovaných zdravotních plánech, jako je Medicaid. Nějak musíme najít způsob, jak se na nákladech podílet všichni. Je spravedlivé ptát se těch, kteří pracují, aby ekonomika fungovala, když těm, kteří nepracují, je poskytována neomezená péče bez nákladů?

Každý musí něco platit, jinak se systém stane neudržitelným – to už asi je. „Bezplatná“ zdravotní péče nakonec zvýší náklady pro všechny.

Udělat zdravotní pojištění, jako je pojištění auta, vše nevyřeší, ale je to krok správným směrem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *