Chraňte se pomocí těchto 5 pojistek

By | 7 března, 2023

Pojištění je zásadní. V dnešní době většina našich hlavních finančních rozhodnutí zahrnuje nákup nebo získání pojištění. Před jízdou musíte uzavřít pojištění auta. Před koupí nového bydlení je potřeba využít pojištění domácnosti. I když si koupíte svůj Apple gadget, můžete se rozhodnout pro pojištění Apple Care.

Jsme v nebezpečí každý den. K řízení nebo zmírnění těchto rizik potřebujeme pojištění. Je to jediný způsob, jak se chránit před budoucími nepředvídatelnými událostmi.

Pro většinu z nás může být téma pojištění velmi technické. O každé pojistce je potřeba vědět mnoho věcí. Na trhu jsou stovky různých druhů pojištění. Vybrat si pro sebe to nejlepší může být někdy těžké.

Abychom vám pomohli s rozhodnutím, zde je 5 pojistných smluv, které byste měli mít.

1. Zdravotní pojištění

To je nejdůležitější pojistka, kterou potřebujeme ve prospěch nás samotných a naší rodiny. Poskytuje nám ochranu před nemocničními výlohy. V závislosti na tom, kde se nacházíte, mohou být léčebné výlohy obrovskou zátěží, pokud nejste chráněni. Některé vyspělé země to svým občanům poskytují zdarma. Ale pro většinu zemí je to něco, co si musí koupit pro svou vlastní ochranu. Na trhu existuje mnoho druhů zdravotního pojištění. Ujistěte se, že jste vybrali ten, který vyhovuje vašim potřebám.

2. Pojištění závažných onemocnění

Mít zdravotní pojištění nestačí. V případě vážné nemoci můžete být neaktivní nebo si vzít volno na dobu neurčitou. Pokud máte plán pro kritické onemocnění, můžete obdržet jednorázovou platbu, která pomůže urychlit dobu zotavení. I když zdravotní pojištění hradí nemocniční účty, neposkytuje vám žádné příspěvky během pobytu v nemocnici. Mít ve svém zdravotním pojištění politiku kritického onemocnění je nutností. Vyberte si politiku, která nabízí komplexní kritická onemocnění na jejich seznamu. Dbejte také na to, aby pokrývala všechna stadia onemocnění.

3. Havarijní pojištění

Tato politika nám poskytuje ochranu před riziky. Kromě zdravotního pojištění v důsledku úrazu je poskytována i jednorázová platba v případě úmrtí úrazem nebo náhlého tělesného poškození. Ke katastrofám dochází a plánování katastrof může pomoci tato rizika snížit. Některé lékařské zásady nepokrývají ambulantní léčbu v důsledku nehody. Mít samostatný krizový plán je výhodou.

4. Pojištění pro případ smrti a invalidity

Pokud máte rodinu, která na vás závisí, měli byste mít tuto zásadu. Je to dědictví, které jim zanecháte v případě předčasného zániku. Když získáte tuto politiku, obvykle zahrnuje jak smrt, tak úplnou invaliditu. Paušální platba je poskytnuta, když dojde k některému z těchto dvou případů. Úmrtní krytí obvykle pokrývá všechny příčiny, jako je nehoda nebo nemoc. Na druhou stranu, celkové krytí invalidity je individualizováno v závislosti na tom, která pojišťovna poskytuje pojistku. Tato část může mít jiný význam nebo pokrytí. Další podrobnosti si přečtěte v podmínkách zásad.

5. Investiční/penzijní pojištění

A konečně, pokud stále máte peníze, použijte investiční nebo anuitní politiku. Jakmile máte všechny ostatní pojistky na pokrytí vašich rizik, je čas plánovat svou budoucnost. Investujte, abyste zvýšili své peníze a plánovali svůj odchod do důchodu. Většina pojišťoven nabízí mnoho investičních politik. Zkontrolujte minulou výkonnost podílových fondů, abyste se mohli rozhodnout, které podílové fondy vám poskytnou nejlepší návratnost vašich peněz. Přestože minulá výkonnost není zárukou budoucích výnosů, určitě vám pomůže při rozhodování.

Nákup pojištění je dlouhodobý závazek. Proveďte vlastní due diligence a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté vaším agentem. Pochopte drobné písmo a ujistěte se, že znáte výhody a nevýhody a typy zdravotního pojištění, které byste měli používat. Domluvte si schůzku s více než jedním pojišťovacím agentem, abyste si mohli porovnat, než se rozhodnete, kterého si vybrat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *