Cenově dostupné studentské zdravotní pojištění – jak získat levné studentské zdravotní pojištění

By | 24 února, 2023

Jste jedním z mnoha vysokoškoláků, kteří plánují v nadcházejícím semestru vycestovat a studovat do zahraničí? Pokud ano, měli byste zvážit nákup zahraničního studentského zdravotního pojištění. Zdravotní pojištění zahraničních studentů může být dostupné a levné, zejména ve srovnání s náklady na zdravotní péči, které budete muset platit z vlastní kapsy, pokud během studia v zahraničí onemocníte nebo se zraníte.

Studenti, kteří plánují studovat v zahraničí, si obvykle mohou cestovní pojištění pořídit u pojišťovny. Zámořské studentské zdravotní pojištění lze zakoupit kdekoli od jednoho týdne do jednoho roku v závislosti na pojišťovně, u které je zakoupeno. Pokud plánujete studovat v jiné zemi déle než rok, můžete si zakoupit dlouhodobé zdravotní pojištění pro zahraniční studenty.

Při hledání cenově dostupného zahraničního studentského zdravotního pojištění buďte připraveni poskytnout konkrétní informace o cestě, sobě a komukoli jinému, kdo je pojištěn. Otázky se liší pojišťovna od pojišťovny, ale všechny pojišťovny by měly vědět následující:

o Země nebo země, kde plánujete studovat.

o Datum, kdy plánujete odjet, a datum, kdy se plánujete vrátit.

o Váš věk a věk ostatních členů rodiny, které kryjete, jako je váš manžel a vaše dítě (děti).

Stejně jako u jakéhokoli jiného pojištění musíte při nákupu zahraničního studentského zdravotního pojištění podniknout určité kroky. Vždy si ověřte hodnocení pojišťoven, o kterých uvažujete. Snažte se získat hodnocení jak finančního zabezpečení pojišťovny, tak provozní stability. Tyto informace můžete získat od svého státního pojišťovacího oddělení nebo od nezávislých výzkumných firem. Zeptejte se svého oddělení státního pojištění na jakékoli další informace, které může o společnosti poskytnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *