Body, které je třeba pamatovat při sjednávání životního pojištění

By | 3 března, 2023

Životní pojištění je životní pojištění, které poskytuje finanční ochranu. V tomto případě musíte obecně platit pojistné každý měsíc nebo každý rok po určitou dobu v závislosti na zvolené politice. Může to být na omezenou dobu nebo na celý život. Celoživotní pojištění je obecně dražší než dlouhodobé životní pojištění, které má pevně stanovenou dobu platnosti, ale bez data vypršení platnosti.

Chcete-li si vybrat životní pojištění, měli byste obecně porovnat nabídky různých pojistných smluv, abyste si vybrali nejziskovější politiku, která vám vyhovuje. Ve smlouvě jsou uvedeny zvláštní události, tj. výskyt oficiálních dokumentů o pojištění, které přimějí společnost provést platbu v rámci pojistky majiteli pojistky. Zásady by měly být vybrány až po prostudování podmínek dokumentů.

Existují čtyři hlavní členové životních pojistek: pojistitel, pojištěný, vlastník a oprávněná osoba. Pojistitel je osoba odpovědná za poskytování pojistky, která v zásadě ručí vlastníkovi ve finančních záležitostech. Pojištěnec je osoba, která je pojištěna pro výplatu v hotovosti v případě úmrtí vlastníka. Majitel koupí pojistku a zaplatí pojistné. A pokud oprávněná osoba nemá pojištěnce, může to být nějaký trust nebo corporate nominee. Člověk by si měl být vědom možností při rušení pojistky, aby nemusel nechat pokrytí na stole.

Před zakoupením pojistky je obvykle třeba mít na paměti mnoho věcí, z nichž některé jsou uvedeny níže.

1. Ujistěte se o společnosti, která politiku nabízí, zeptejte se někoho na historii společnosti, zkontrolujte její výroční zprávu atd. Abychom si byli jisti finanční situací a pověstí společnosti, musíme být plně přesvědčeni, že je společnost důvěryhodná.

2. Diskutujte se svou rodinou Měli byste se svou rodinou prodiskutovat výši investice, dobu trvání pojištění a výhody a nevýhody, abyste si ujasnili politiku, která je pro vás ta pravá.

3. Na trhu existuje mnoho pojistných smluv, jako jsou termínované životní pojištění, celoživotní pojištění, univerzální životní pojištění, variabilní univerzální životní pojištění a mnoho dalších. Člověk by měl nejprve porovnat tyto politiky, aby našel tu nejdostupnější a nejvýhodnější, a teprve poté investovat.

4. Vzhledem k tomu, že osoba přijímá tuto pojistku, aby chránila svou rodinu ohledně finančních záležitostí během její nepřítomnosti, měla by znát proces uplatnění pojistky. Nezapomeňte se tedy seznámit s procesem reklamace zásad a ujistěte se, že není časově náročný nebo těžkopádný.

5. Pro pojistníka je také důležité vědět, co se stane s pojistkou a penězi, pokud některá z uvedených událostí vyvolá výplatu peněz.

6. Majitel pojistky by měl znát svá práva, proto by si měl pečlivě přečíst pravidla a podmínky, i když se po podpisu pojistky ocitne v omylu, může se pojistky vzdát do 15 dnů od jejího zakoupení.

Všichni obecně neradi diskutujeme o této politice týkající se smrti našich blízkých. Ale když přemýšlíme z druhé strany, jsou to bezpečnostní opatření, která by se měla dělat, dokud jsme naživu, aby naše rodina po smrti netrpěla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *