7 důvodů, proč si nekupovat hypoteční životní pojištění

By | 19 března, 2023

Nyní jste koupili dům a banka vám schválila úvěr. Nyní se vám banka pokusí prodat životní pojištění hypotéky. Jste nadšeni ze svého nového domova a chcete ochránit svou rodinu, kdyby se vám něco stalo, takže nakupujte pojištění za předpokladu, že získáte výhodnou nabídku. Ne nutně. Pojištění bankovních úvěrů, běžně nazývané pojištění půjček, má spoustu drobným písmem, které majitelé domů nečtou, ale pokud to uděláte a porovnáte je s jinými pojistnými plány, uvědomíte si, že je v tom velký rozdíl a že hodně plýtváte. Jejich těžké peníze. Většina lidí je příliš zaneprázdněna prohlížením obálky a nikdy si nepřečtou, co si koupili. Po přezkoumání a prozkoumání smlouvy o pojištění věřitelů vaší banky je zde sedm hlavních důvodů, proč byste se měli vyhnout produktu pojištění věřitelů dané banky.

Důvod č. 1 – Vaše pojištění se bude každým rokem snižovat, ale náklady zůstanou stejné. S každou splátkou hypotéky se vaše pojistné krytí snižuje, ale náklady zůstávají stejné.

Důvod č. 2 – Banka je vaším pojistným příjemcem, nikoli vašimi blízkými. Jinými slovy, nemůžete si vybrat vlastního příjemce výnosů z pojištění. Vzhledem k tomu, že banka vám půjčuje peníze na váš domov, budete okamžitě těžit ze všech výnosů ze smlouvy Lender’s Insurance Group. Na rozdíl od pojištění domácnosti nemůže vaše rodina použít peníze z pojištění mimo hypotéku na pokrytí vaší smrti.

Důvod č. 3 – Vaše pojistná částka není ve smlouvě plně zaručena. Vaše banka může vaše sazby kdykoli změnit. S pojištěním věřitelů vaše pojistné platí skupina, což znamená, že vaše sazby se mohou kdykoli zvýšit, pokud jsou zkušenosti skupiny nepříznivé. Jednoduše řečeno, pokud banka na produktu nevydělává dostatek peněz, zvýší vaši cenu.

Důvod č. 4 – Nekuřáci platí za kuřáky. Většina hypotečních pojištění dostupných prostřednictvím bank se při určování nákladů na pojištění zaměřuje pouze na váš věk. Neexistuje žádná preferovaná cena za lepší zdravotní rizika. Pokud jste zdraví a nekouříte, připravte se na to, že budete platit stejné pojistné jako někdo, kdo není v dobrém zdravotním stavu a kouří.

Důvod č. 5 – Pokud změníte banku za lepší sazbu, ztratíte pojistku. Smlouvy o pojištění hypoték neumožňují přenositelnost, což znamená, že si nemůžete vzít pojistku s sebou, pokud změníte hypotečního věřitele. Musíte znovu požádat a získat nárok na nové krytí za cenu podle vašeho nového věku. Nejen, že budete s přibývajícím věkem platit více za pojištění, ale pokud se váš zdravotní stav změní, vy a vaše rodina možná nebudete mít nárok na pojistné krytí, které potřebujete, a vaši blízcí se tak ocitnou ve zranitelné situaci. Všechny peníze z pojištění, které jste bance zaplatili, jsou pryč bez jakéhokoli návratu.

Důvod č. 6 – Špatné poradenství – Většina bankéřů není licencovanými pojišťovacími poradci. Většina servisních zástupců u bank nejsou licencovanými pojišťovacími poradci, a proto nemohou poskytovat profesionální rady ohledně pojistných potřeb vaší rodiny.

Důvod č. 7 – Vaše banka může vaši pojistku kdykoli zrušit! to je správně. Pokud většina pojištění věřitele není jednosměrná smlouva. Protože banka vlastní smlouvu s pojišťovnou, kontroluje každý aspekt plánu. Pokud se banka kdykoli a z jakéhokoli důvodu rozhodne tento produkt z regálu odstranit, má na to plné právo. Vaše pojistná ochrana je pryč a peníze, které jste utratili, jsou pryč a nelze je získat zpět. Zástupce banky vám samozřejmě může říct, že si myslí, že se to nikdy nestane. Ale ze smluv, které jsem četl, je jasné, že banka tuto možnost má a nemůže nic dělat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *